לומדות לעולם האבטחה

בשנה האחרונה הורגלנו לקיים ישיבות ודיונים בעזרת פלטפורמות, כגון: ZOOM או Google Meet ואחרות. גם עולם הלמידה, ההכשרות והרענונים עבר לפלטפורמות אלו ובכלל זה הכשרות ורענונים למנהלי האבטחה. משבר הקורונה גם הביא לפריחה של עולם הלמידה המתוקשבת וחברות וארגוני אבטחה רבים החלו להשתמש בלומדות לצורך הכשרה ושמירת כשירותם של המאבטחים. על עולם מתפתח זה בכתבה שקיימנו עם מנהלים בחברת “עומרים-המרכז הישראלי ללמידה מתוקשבת”, המתמחה מזה עשור בפיתוח והפצה של מערכי למידה מתוקשבת לעולם האבטחה, הבטיחות והחירום.

השימוש בלומדות אינו חדש והוא קיים מיום כניסתו של המחשב האישי לחיינו. ארגוני אבטחה בכירים כביטחון אל-על, רשות שדות התעופה וכמובן משטרת ישראל, צה”ל וגופים מקבילים משתמשים בלומדות מזה עשרות שנים. ללומדות מספר רב של יתרונות בבואך להכשיר כמות גדולה של עובדים, בעיקר כאשר הם פזורים במספר מתקנים, כאשר תחלופתם גבוהה ובעיקר כאשר יש קושי לרכזם להדרכות.
היתרון הראשון, ואולי החשוב ביותר למעסיק, הוא בכך שלמידה בעזרת לומדה מבטיחה שכל החומר הנדרש יועבר (הלומדה לעולם לא שוכחת פרטים), והיא מועברת לכלל עובדי הארגון בשפה ובדרך זהה וכך יוצרת אחידות. היתרון השני ביכולת לוודא כי התלמיד לא רק למד אלא הבין. בכל לומדה מוטמעות שאלות הבנה לאחר כל נושא שנלמד. מענה שגוי לא יאפשר לתלמיד להתקדם והוא יופנה להסבר נוסף. כמו-כן, ניתן לצרף לכל לומדה מבחן מסכם על מנת לבחון את מידת ההבנה וההפנמה של התלמיד.

זמינות ונגישות
בעיית התחלופה הגבוהה ויכולת ריכוז העובדים גם היא באה על פתרונה באמצעות הלומדות אשר מוצבות במערכת ענן וזמינות 24/7 לכל תלמיד מכל מחשב המחובר לרשת האינטרנט. כל עובד, ותיק או במסגרת ה”חפיפה”, יוכל לגשת לבצע למידה בהתאם לתכנית שנקבעה עבורו מראש.

מעקב ובקרה
למנהל הישיר ולמנהל ההדרכה יש אפשרות לפקח ולבקר את הליך הלמידה ושמירת הכשירות. לוודא ביצוע, לאתר קשיים ולהתערב במהלך הלמידה.

אנו מציעים, נכון להיום, למעלה ממאה מערכי שיעור לעולם האבטחה הנחלקים לכמה קטגוריות: לומדות שנועדו לענות על דרישות רגולטוריות, נושאי לימוד אותן מחויב המעביד להעביר לעובדיו ע”פ חוק, לדוגמה: בטיחות בעבודה לעובדי אבטחה, נגישות השירות + נהלי בידוק לאנשים עם מוגבלויות, מניעת הטרדה מינית וכדומה. קבוצה שניה הן לומדות מקצועיות שנועדו לרענן חומר שנלמד במהלך הכשרה, לדוגמה: אבטחה מונעת, סמכויות המאבטח, בידוק ותשאול, תקשורת בין אישית ועוד. כמו-כן, אנו מציעים למעלה
מחמישים מערכי שעור נוספים אשר לרוב אינם מועברים במהלך ההכשרות החל מאוריינטציה למאבטח חדש בארגון ודרך נושאים מקצועיים, כגון: נהלי רישום ודיווח, החלפת משמרות, ביצוע סיורים רגליים או רכובים, מתן עזרה ראשונה, גילוי וכיבוי אש ועוד.

פרק שלם של לומדות מתמקד בתחום האבטחה החמושה והוא כולל לומדות, כדוגמת: הכשרה בסיסית טרם חתימה על נשק ארגוני, נהלי פתיחה באש, נהלי בטיחות בנשק, נוהל “נשק עמדה”, נוהל נשק צמוד ועוד.
יתרון חשוב שלא הוזכר עד עכשיו הינו היתרון הכלכלי. מעבר לעובדה ששימוש בלומדות מייתר את הצורך בכיתה, מדריך, כיבוד, שעות תיאום וכדומה חשוב לדעת שכל שעת לומדה הינה שוות ערך לכשלוש שעות בכיתה ויש הסוברים שאף לארבע שעות. כאשר
מדובר במאות ולעיתים אלפי עובדים ועשרות נושאים, הרי שמדובר על חיסכון של עשרות רבות של שעות עבודה. אם תוסיפו על כך שבמקרים רבים ניתן לבצע את הלמידה במהלך המשמרת הרי החיסכון הכלכלי הוא עצום.

ומה בדבר התאמת הלומדה לצרכי הלקוח?
ניתן לבצע התאמה במספר רמות. החל מהתאמת מערכת הלמידה לארגון כך שההרגשה של העובד היא שהוא נכנס לאתר הלמידה של הארגון בו הוא עובד. כמו-כן, ניתן להתאים כל לומדה, הן בנראות והן בתכנים לכל ארגון בהתאם לצרכיו. מעבר לכך, אנו נשמח לפתח לכל ארגון לומדות ייעודיות במידה וימצא לנכון.

אנו מזמינים את קהל מנהלי האבטחה לתת מבט בקטלוג שלנו כאן

להורדת הקטלוג כקובץ PDF – לחץ כאן 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.