מעגל האבטחה השלישי הופך לממוכן

בגיליון זה סקרנו טכנולוגיות רבות המייתרות במידה רבה את נוכחותו הפיזית של המאבטח במעגלי האבטחה הראשונים אם באמצעות רחפנים ואם באמצעות מצלמות אנליטיות, גדרות חכמות, מוקדים רואים ועוד. במאמר זה מציג אלדד סינמן מחברת "קורוויז'ן טכנולוגיות" פתרון טכנולוגי ייעודי גם למעגל התשאול ואימות הנתונים בכניסה לגופים בדרגות בקרה שונות.

מאת: אלדד סינמן

מעגל האבטחה האחרון טרם כניסתו של עובד, מבקר, קבלן או ספק לשטח המתקן הינו קריטי ומעורב בהליך זיהוי תשאול ובידוק. האם הטכנולוגיה הקיימת היום יכולה לסייע בהליך חשוב זה וע"י כך לחסוך בכוח אדם, לטייב את ההליך ולשפר את השירות?

התשובה לכך היא כן. כבר היום במספר מתקנים, מסוגים שונים בארץ ובעולם נסמכות מערכות ניהול המבקרים על טכנולוגיות ייעודיות המצמצמות מאוד את הצורך בנוכחותם הפיזית של אנשי ביטחון.

עם ההתפתחות המואצת של הכלים הטכנולוגיים, מערכות בקרת האורחים עוברות רבולוציה במטרה לייעל את תהליכי ניהול ותעבורת האורחים. לכל ארגון תפיסה שונה בנושא ניהול האורחים, וכפועל יוצא הארגון מבסס את ההחלטה היכן עובר הגבול הדק בין דרישות הביטחון מצד אחד ורמת השירות לאורח מצד שני. המערכות החדשניות יאפשרו למקבלי ההחלטות בארגון להתאים את המערכת הנבחרת בצורה פשוטה ומהירה לדרישות הארגוניות ולתהליכי העבודה הנדרשים

האתגר – שדרוג המערכות הקיימות לכאלה אשר יהיו אוטומטיות לחלוטין ללא התערבות מצד המאבטח או כמערכות תומכות החלטה.

באמצעות עמדות אוטומטיות חכמות ניתן כיום לבצע את אותן הפעולות אשר מבוצעות כיום בצורה ידנית ע"י גורם אנושי. הפעולות מתבצעות במהירות גבוהה יותר, תוך הפעלת אמצעי בקרה נוספים המבוצעים במקביל במקום  בצורה טורית במטרה לייעל ולקצר את זמן הטיפול מצד אחד ולשפר את איכות הבדיקה מצד שני.

כאשר האורח/ספק וכדומה יגיע לכניסה למבנה הוא יופנה לעמדות האוטומטיות ויתבקש להציג תעודה מזהה מוכרת (ת. זהות, רישיון נהיגה, דרכון וכדומה) ולהניחה על קורא אופטי בדומה להליך בדיקת הדרכונים הביומטריים במעברי הגבול הבין לאומים.

בשלב זה נבדקת התעודה על פי הגדרות ידועות מראש כגון בדיקת תוקף התעודה, תקינות מס' ת. זהות ועוד וכן יבוצע אימות ביומטרי ע"י השוואה בין התמונה שעל התעודה שהוצגה לזיהוי פנים המבוצע במקום.

לאחר זיהוי ואימות בעל התעודה תתבצע בדיקה מהירה אל מול רשימות קיימות (רשימת מוזמנים, ספקים, קבלנים, מנועי כניסה וכדומה).

כאשר מדובר בקבלן וכדומה חייב המזמין לוודא שאותו עובד מצויד בכל האישורים המקצועיים הנדרשים. לדוגמה: כאשר מגיע בעל מקצוע חיצוני לבצע פעולות אחזקה באתר חלה על המתקן חובה לוודא שיש לעובד רישיון לעבודה בגובה, שחתם על הסכם סודיות, או שעבר הדרכת בטיחות.

כאשר מדובר באורח המוזמן למתקן ניתן להגדיר מראש שהאורח יתבקש למלא שאלון או לענות על שאלות נוספות בהתאם לסיווג הביטחוני הנדרש.

עמדת הבידוק האוטומטית אף תיידע את המזמין שהאורח הגיע, תנפיק לאורח תעודה זמנית שאף תאפשר מעבר מבוקר לקומה הנדרשת או שתציג בפני האורח הנחיות, לדוגמה: הליך הרישום הסתיים בהצלחה, הודעה על הגעתך הועברה למזמין, נא המתן בעמדת ההמתנה עד הגעת מלווה.

יתרון נוסף של הרישום הממוכן הוא בניית מאגר מסודר של פרטי הנכנסים, הן למצבי חירום בהם נדע מי נמצא בבניין ולרוב היכן הוא נמצא וכן למטרות תחקור.

לסיכום, שילוב עמדות אוטונומיות מאפשר גמישות והפניית הגורם האנושי לטיפול בחריגים ובמשימות נוספות. העמדות זמינות 24/7, עובדות ללא הפרעה וזאת ללא שגיאות אנוש. המערכות הינן מערכות לומדות אשר יציגו שיפור באיכות הביצועים לאורך ציר הזמן. ניתן להתאים את מבנה ותצורת העמדות לתהליכי עבודה שונים על פי דגשים חשובים לתפעול. למערכות תקני ISO בהתאם לסוג הפעילות הנדרש למשל מערכות ביטחון/בטיחות, מערכות רפואיות וכו'.

הכותב הינו אלדד סינמן, מנכ"ל חברת קורויז'ן טכנולוגיות, בעל מספר תארים בהנדסת מכונות, ביו-רפואה ותעשייה וניהול. טרם הקמת החברה עבד במספר חברות גלובליות במגוון תפקידים שונים, החל בתפקידי פיתוח וכלה בניהול ק מוצרים.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.