מהפכה בעולם המיגון – הטכנולוגיה שתביא את הקץ לנזקי פריצה

מערכת מיגון והתראה חדשה, פרי פיתוח חברת ESSENCE הישראלית, זכתה בתחילת השנה בפרס החדשנות בלאס וגאס. הטכנולוגיה שנועדה לשמור על העסק או הבית מפני פריצות משלבת ארבע טכנולוגיות במכשיר אחד: אזעקה, מצלמה, כריזה ומחולל עשן. המוצר ישווק בישראל ע"י קבוצת צוות 3.

הטכנולוגיה החדשה, שהפכה בימים האלה ל"מבצעית", מאיימת לשנות את חוקי המשחק בעולם המיגון. מלבד השילוב בין ארבע טכנולוגיות למניעת נזקי פריצות, היא ייחודית גם בכך שאינה תלויה במערכת החשמל או ברשת האינטרנט, והיא מסתמכת על הרשת הסלולארית דור 5. אבנר בן אריה מנכ"ל צוות 3 מערכות מיגון הסביר: "מדובר במערכת המצוידת בגלאי תנועה אינפרא אדום לזיהוי פריצה, שיאפשר הפעלת אזעקה, צפייה במצלמת וידאו ברזולוציה גבוהה לזיהוי פורצים היישר מהמוקד המבצעי ו/או מהטלפון החכם מכל מקום בעולם. בנוסף מצוידת המערכת בתקשורת קולית דו־כיוונית המאפשרת כריזה לעבר החשודים וגולת הכותרת היא מערכת המניעה היזומה של מחולל עשן, המאפשר כיסוי שטח של כ-100 מ"ר מיסוך עשן תוך 20 עד 30 שניות בלבד. כתוצאה מכך, נמנעים נזקי פריצה באופן וודאי – כפי שלא נצפה עד כה באירועי פריצה."

קבוצת Essence הישראלית

קבוצת Essence הישראלית, אותה ייסד איש העסקים ד"ר חיים אמיר, היא זו שפיתחה את המוצר החדשני ומוצר נוסף בתחום הבריאות. בעבור שני הפיתוחים הללו, מבוססי הבינה המלאכותית, זכתה החברה לאחרונה בפרס חדשנות יוקרתי בתערוכה שהתקיימה בלאס וגאס. קבוצת Essence פעילה בעשרות מדינות כאשר רוב רובם של מוצריה מיוצרים במפעל בעיר אופקים המספק פרנסה לכאלף עובדים. מערכת מיגון והתראה חדשה, פרי פיתוח חברת ESSENCE הישראלית, זכתה בתחילת השנה בפרס החדשנות בלאס וגאס. הטכנולוגיה שנועדה לשמור על העסק או הבית מפני פריצות משלבת ארבע טכנולוגיות במכשיר אחד: אזעקה, מצלמה, כריזה ומחולל עשן. המוצר ישווק בישראל ע"י קבוצת צוות 3. 44 מצודה – מגזין האבטחה של ישראל, גיליון 43 מרץ 2022 מנכ"ל קבוצת צוות 3 ,ניר גלבוע: "קבוצת צוות 3 חרטה על דגלה להוביל את עולם האבטחה בחדשנות, בהון אנושי מקצועי ומיומן תוך שילוב קידמה וטכנולוגיות המסייעות לעמוד באתגרים הרבים שעולם הפשע מציב. אני מברך את שותפתנו לדרך, קבוצת Essence ,כאשר השילוב בין המוצר החדשני ליכולות המוקד המתקדם בתחומו בישראל מעניק ללקוח פתרון שאין שני לו בישראל".

 

                                                     

 

                                                  

 

האיום על הביטחון האישי

הנזקים הכלכליים כתוצאה מפריצה עשויים להגיע לסכומים ניכרים ולעיתים קרובות אנו נתקלים גם במקרים של וונדליזם אותו מבצעים הפורצים, תוך שהם משחיתים ציוד ומשבשים את חיי העסק למספר ימים. לגופים רבים הפגיעה ברציפות התפקודית, כתוצאה מהפריצה, הינה דרמתית ולכן ההשקעה באמצעי התראה, מיגון וסיכול היא משמעותית. המערכת החדשה של Essence משלבת בין כל האמצעים הללו במכשיר אחד ובעלות המאפשרת היום לשלבה בכל עסק ובכל בית פרטי. "הפגיעה ברכוש, גבוהה ככל שתהיה, אינה משתווה לפגיעה בביטחון האישי של הנפגע שאינה ניתנת לכימות כלכלי. הרצון להגן על חיי היקרים לך הם ברוב מוחלט של המקרים הסיבה להשקעה במערכות מיגון ביתיות. המערכת החדשה של Essence בשילוב יכולת הניטור המתקדמת של המוקד המבצעי שלנו ויכולת התגובה המיידית של סיירי החברה תעניק ללקוח שכבת ביטחון שלא הייתה בעבר", מוסיף אבנר. "המערכת המשוכללת תבטיח כי במקרה של אירוע פריצה לבית בזמן שבני הבית שוהים בו תביא לכך שהפורצים ינוסו על נפשם ברגע שהכריזה תפעל ואיתה מחולל העשן".

למי מיועד מחולל העשן של Essence ?

מחולל העשן של Essence מיועד בראש ובראשונה לעסקים בעלי פוטנציאל נזק גבוה, כדוגמת: חנויות זהב, נשק, סיגריות, מחסני סחורות, בתי מרקחת, חוות קנאביס, חדרים בהם מאוחסנות כספות, מזומנים, או כל ציוד יקר אחר, אותו ניתן להוציא מתוך העסק תוך דקות ספורות, ולמעשה לכל עסק או בית המעוניין לשמור על היקר לו מכל.

האפליקציה בשירות הלקוח

הפעלת המחולל נוחה במיוחד וניתנת לשליטה ובקרה באמצעות האפליקציה המותקנת בטלפון הסלולרי ומאפשרת הפעלה מרחוק מכל מקום בעולם. האפליקציה מאפשרת קבלת אינדיקציה בזמן אמת המתריעה בעת חדירה, מציגה תמונה המאפשרת אימות שאכן מדובר בפורץ, מאפשרת מתן התראה קולית לפורץ שמבין שהוא אותר ומצולם ובמידת הצורך גם הפעלה ידנית של המחולל.

מוקדי בקרה

נכון להיום, בעת זיהוי אירוע פריצה במוקד הבקרה משוגרים למקום האירוע סיירים. הגעה ממוצעת של סייר לוקחת בין עשר לחמש עשרה דקות ולכן קשה למנוע נזקי פריצה הנגרמים בחלון הזמן שמרגע קבלת ההתראה לזמן הגעת הסייר. בזמן יקר זה נגרמים לעיתים נזקים הנאמדים במאות אלפי שקלים ויותר לאירוע בודד. המערכת החדשה והשילוב של מחולל העשן יכול לתת את המענה עד הגעת הסייר ובכך למנוע נזקים מיותרים כתוצאה מפעולות וונדליזם במקום, לחסוך ללקוח עוגמת נפש רבה ואף יגרום גם לחברת הביטוח להפחתת תשלומים משמעותיים הנובעים מנזקי פריצה וונדליזם.

המרוויחים העיקריים – הלקוחות וחברות הביטוח

המרוויחים העיקריים כתוצאה מהשימוש בטכנולוגיה החדשה הם, לפני הכל, הלקוחות שרוצים להבטיח ולאבטח את רכושם. אליהם יצטרפו חברות הביטוח שייצאו נשכרות מכך ויחסכו את מיליוני השקלים אשר מגיעים ללקוחותיהן בעבור נזקי הפריצה לבתי עסק או לבתים הפרטיים. מרוויחים נוספים הם בעלי הבתים החוששים מפני כניסת פורצים אלימים למרחב הפרטי, בו הם וילדיהם שוכנים.

 

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.