בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר יצרנים שלמערכות אזעקה עוברים ממערכות מחויטת למערכות אל-חוטיות המציעות מגוון יכולות ואפליקציות שעד היום לא היו בנמצא . על הטכנולוגיה והחיבורים למערכות נוספות IOT בכתבתה שלפניכם .

כתבתו של אמנון חביב

עולם האזעקות עובר מהפיכה בשנים האחרונות במעבר ממערכות התראה חוטיות לאל-חוטיות. מדובר במערכת אזעקה הן לעסקים והן לבתים פרטיים המשלבת התקנה מהירה, מגוון גלאים אלחוטיים לשימושים שונים וחיבור לשירותי מוקד באמצעות חיבור ישיר לתוכנת ניהול המוקד.

התקנת המערכת האל- חוטיות הנה קלה ובשפה העברית, הוספת גלאים מתבצעת דרך סריקה מהטלפון הנייד. חיבור לאפליקציה אפשרי בצורה אלחוטית או קווית וניתן להתקין במערכת שני כרטיסי SIM G4 ליתירות.

כמו כן, המערכת מגיעה עם סוללת גיבוי ללא חיבור לחשמל. בנוסף, במערכת ישנו דגש של היצרן על הפחתת התראות שווא. יומן האירועים של המערכת נשמר בענן באופן אוטומטי לטובת תחקור עתידי של אירועים. ישנה גם אפשרות לשלוח אותו בנוסף לשרת FTP של הלקוח.

שליטה מלאה באפליקציה סלולרית
ניתן לנהל ולתחזק את מערכת AX PRO בנוחות באמצעות אפליקציית Hik Pro-Connect או פורטל אינטרנט. מתקינים יכולים לפקח על מצב מערכת האזעקה בכל עת ומכל מקום בהרשאת משתמש הקצה.

תקשורת אלחוטית חסינה לשיבושים
מערכת האזעקה פועלת על בסיס פרוטוקול תקשורת ייחודי בשם Tri-X המאפשר חיבור רציף בין הרכזת לגלאים השונים גם כאשר ישנן הפרעות RF או ניסיונות שיבוש. הפרוטוקול האלחוטי פועל למרחק רב בשטח פתוח ושטח סגור גם כאשר האות צריך לעבור דרך קירות בטון. על מנת לספק לבתים הגדולים ביותר ולעסקים אות אלחוטי חזק. עבור מיקומים גדולים יותר.

למערכת האזעקה מגוון גלאים אלחוטיים ואביזרים נלווים. ביניהם, גלאי הצפה, אש, שבר זכוכית וגלאים הכוללים מצלמה ומספקים גילוי ונראות . ניתן לחבר למערכת גם שקעי חשמל הניתנים לשליטה מרחוק. למערכת ניתן לחבר בנוסף מצלמות אנלוגיות או IP, כך שתיווצר התניה בין הגלאי לבין המצלמות בתא שטח נתון.

שילוב הגלאים, מתג יבש וההתניה בין הגלאי למצלמות מאפשר לתכנת במערכת מגוון תרחישי תגובה. ניתן לחבר לשקעים מנורות היקפיות בגינה, צופר, פרוזקטור או אמצעים נוספים שיופעלו כאשר הגלאי מזהה משהו חשוד. למערכת ניתן לחבר גלאי נפח חיצוניים המאפשרים גילוי ושבר זכוכית עד טווח גילוי. על אף שהמערכת אינה מוגדרת כבית חכם, ניתן ליישם איתה תרחישים רבים להפעלת אמצעים חיצוניים ומערכת האזעקה כך שתתפקד כבית חכם, בהם תאורה נדלקת כאשר גלאי מזהה תנועה בחלק מהעסק או הבית ומגוון תרחישים נוספים.

חן יודלביץ, סמנכ"ל בחברת HVI מוסיף: ״מדובר במערכת המתקדמת ביותר מסוגה בישראל, עם מכירות חובקות עולם. היכולת של המערכת לשלב מערכות נוספות כמו CCTV, אינטרקום באמצעות אפליקציה סלולרית אחת .

התקנת הרכזת מבוצעת על ידי מתקינים מורשים וכוללת את הרכזת, גלאים משולבים מצלמה, גלאים פנימיים וחיצוניים, וציוד היקפי אחר בהתאם למשטחי ההרכבה. התפעול מתבצע מכל מקום בעולם באמצעות האפליקציות הסלולריות Hik-Connect ו-Hik-ProConnect המשלבות את כל הפתרונות באפליקציה אחת .

המערכת מאפשרת קבלת התראות בהתאם לתרחישי הייחוס שהוגדרו בה. ניתן לקבל התראות קופצות בעת חשד לאירוע ובלחיצה לפתוח את הצפייה החיה במצלמות. בנוסף, אפשר להגדיר שבעת אירוע, המערכת שולחת לסלולרי או לדוא״ל מספר תמונות ברצף. ההתראות מאפשרות ניטור שוטף של העסק או הבית בכל שעות היום. ישנה אפשרות לשלב מצלמות אנליטיקה יחד עם פתרון האזעקה על מנת להגיע לרמת מהימנות גבוהה.

״לפני מספר שנים החדרנו לשוק פתרונות נוספים מבית HIKVISION כגון – אינטרקום ובקרות כניסה. מקביל למכירה השוטפת של ציוד CCTV, מערכת האזעקה האלחוטית משלימה את סל הפתרונות הרחב ללקוחות HVI והכל תחת מטריה אחת של יבואן ויצרן. כל אלו מתממשקים לאפליקציה אחת, סלולרית, המאפשרת שליטה במערך האבטחה מכל מקום בעולם. בכך אנו נבדלים משאר השוק", מסכם יודלביץ.

חברת HVI, היבואנית הרשמית של חברת Hikvision, התחילה לשווק בישראל את מערכת האזעקה המתקדמת AX PRO. באמצעות התוכנה ניתן בנוסף לחלק את המתחם לעד 96 גלאים (אזורים) שונים ללא צורך במרחיב (ללא עלות נוספת).

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.