האם זה טוב לעם ישראל? – ריאיון עם תנ"צ לוי אמיתי

בתום חמש שנות קדנציה כראש חטיבת האבטחה של משטרת ישראל ולאחר 29 שנים במשמר הגבול, פרש החודש תנ"צ לוי אמיתי לאזרחות. לרגל פרישתו ערכנו עם מר אמיתי ראיון לסיכום תקופה ובראיה לעתיד.

מראיין ועורך : עירד גיל

תנ"צ אמיתי החל את שירותו רב השנים במשמר הגבול כלוחם בימ"מ, כמפקד מחלקה וסמ"פ של הפלוגה הארצית שהייתה אחראית על הפרות סדר (כ"ג‎). אמיתי הקים את מערך מודיעין ומחקר השדה במג"ב. בשנת 1993 מונה למפקד גזרת השפלה (המגזר הכפרי), ובשנת 1995 מונה למ"פ קלקיליה ומ"פ שכם בפעילות עם הרשות הפלסטינית שאך זה הוקמה. בשנת 1998 מונה לקצין אג"מ מג"ב ירושלים תפקיד בו הוביל מאבק בתופעות פשיעה של בניה בלתי חוקית, גניבות רכב ,טיפול במסיעי "רוכבים" ועוד. בשנת 2001 מונה להוביל את תכנון תוואי עוטף ירושלים והקמתו. פרויקט לאומי זה, שהיה רב היקף ועתיר מכשולים, העניק לאמיתי את הכינוי "אבי עוטף ירושלים", אין ספק שהיה זה אחד מהישגיו הגדולים ביותר במהלך שירותו. בטרם עבר אמיתי למשטרה הכחולה כראש חטיבת האבטחה, עוד הספיק לשמש כמפקד משמר הגבול במרכז (ת"א, גוש דן, השפלה והשרון) שם הוביל מאבק כנגד גזל אדמות לאום והתיישבות שב"חים סביב ערי השפלה בכפרים לא חוקיים ופיקד על מבצעים בתל אביב, באזור התחנה המרכזית, כנגד פשיעת הזרים ואלימות במועדונים. בשנת 2009 מונה למפקד מג"ב איו"ש, שם טווה קשרי עבודה עם מנגנוני הרש"פ ויחידות צה"ל כנגד עבירות חקלאיות ופשיעה באיו"ש. לתפקיד רח"ט אבטחה מונה אמיתי בשנת 2011 תפקיד אותו מילא עד חודש יוני האחרון.

תחילת הדרך כראש חטיבת האבטחה

"המעבר ממג"ב, המתאפיין בתרבות ארגונית צבאית, למשטרה הכחולה בה התרבות הארגונית הינה אזרחית לא היה קל ודרש ממני הליך הסתגלות ולמידה. משך שנים הורגלתי, חונכתי וחינכתי במסגרת מאוד נוקשה בה המשמעת ה'סמי צבאית' הייתה מובילה ובחטיבה מצאתי, כאמור, תרבות ארגונית שונה".

הכשרת בעלי התפקידים בחטיבה

"כשהגעתי לחטיבה מצאתי חבורה של אנשים טובים ומוכשרים אשר משמשים כחונכים ומנחים מקצועיים על מאות ארגונים ועשרות אלפי אנשי אבטחה בעשרות דיסציפלינות מקצועיות וייחודיות. הדבר הראשון שבלט לעין היה היעדר הכשרה מקצועית ייעודית לחלק ניכר מאותם קצינים הנדרשים לעמוד מדי יום מול מנהלי האבטחה בשטח כסמכות מקצועית ואחראית. אי לכך, אחת הפעולות הראשונות שהובלנו היה הקמתו של מערך הכשרה מקצועית פנימית ואני שמח לומר שהיום אין בחטיבה קצין אחד שלא עבר הכשרה מקצועית מתאימה לתפקידו".

בהמשך לדבריך, הרי גם אתה הגעת לפקד על חטיבת האבטחה ללא ניסיון והכשרה בתחום האבטחה, האין במינוי שכזה בעייתיות ?

"אין ספק שתחום האבטחה והרישוי הינם תחומים מקצועיים הדורשים ידע וניסיון. אך בד בבד יש לזכור שתפקיד רח"ט אבטחה הינו תפקיד מטה ניהולי הדורש בראש ובראשונה יכולת להוביל מערך גדול ואסטרטגי עם ראיה כלל מערכתית ולאו דווקא ידע פרטני בתחום זה או אחר.

למותר לציין, כי כל קצין משטרה ומג"ב נחשף במהלך שירותו לתחום האבטחה. אישית עסקתי באבטחה פיזית וחמושה בכל תפקידיי במג"ב ובעיקר בעבודתי בהקמת המעברים ב'עוטף ירושלים'. נושא זה כולל, כאמור, אבטחה פיזית (המכשול עצמו), אבטחה חמושה, תכנון ופריסה של טכנולוגיות אבטחה ובידוק מהמתקדמות שישנן. עשייה זו הינה הליבה של כל מערך אבטחה באשר הוא. אני מודה שמשטרת ישראל, כארגון, טרם הפנים לגמרי את יכולתה של חטיבת האבטחה לתרום ליעדי הארגון, הן כגורם מנחה והן בהפעלתו של מערך האבטחה כולו כמכפיל ואף כמשלש את כח המשטרה בשטח מול הפשיעה והפח"ע. זה תהליך בו עסקנו רבות בשנים האחרונות ועשינו ככל יכולתנו להנחיל תובנה זו בכל שדרות הפיקוד ובכלל זה במערכי הכשרת הקצונה המשטרתית.

גם הרח"טית הבאה, תנ"צ עינת גיל צוברי, לא מגיעה מתחום האבטחה, אך היא מגיעה עם סט כלים פיקודי וניהולי עשיר ומרשים בתחום הסיור, המתנדבים, הקהילה והשיטור העירוני והיא תלמד בהמשך גם את נושא האבטחה והרישוי. אני חייב לומר שהיא באה עם ראש פתוח ונכונה ללמוד ולכן אין לי ספק שהיא תצליח".

מעבר לקידום ההכשרה המקצועית הפנימית התמודד תנ"צ לוי במהלך קדנציה ארוכה זו עם אתגרים מרכזיים:

יסוד הנחיה אחידה ורציפה

"אחד האתגרים המרכזיים אותם נאלצנו להסדיר נמצא בתחום הרישוי. כשנכנסתי לתפקידי מצאתי שאין אחידות בנושא מפרטי הרישוי ברמה הארצית. התברר שבמקרים רבים ישנה הנחיה שונה ודרישות שונות בין מחוזות המשטרה השונים. זו לא הייתה הבעיה היחידה, במקרים רבים קיבלנו תלונות מבעלי עסקים שהדרישות השתנו חדשות לבקרים והקשו מאוד על תפקודם של עסקים אלו. הלחץ לשינוי הגיע בעיקר מהחברות שפעלו בפריסה ארצית ובכל מחוז נאלצו להתמודד עם דרישות אחרות.

במהלך השנים האחרונות הובילה החטיבה ומדור רישוי, בפרט, עבודת מטה אל מול משרד הפנים בהובלתו של מר אשר גרנר במטרה לערוך רביזיה אשר תיתן מענה לבעיות שפירטתי. במהלך עבודה זו הורדנו כ 20 פריטי רישוי שלטעמנו היו מיותרים והכבידו על האזרחים, באלו שהשארנו דיללנו סעיפים שלא היו רלוונטיים והנחיות חטיבת האבטחה לשטח היו לשמור על אחידות ויציבות ברמה הלאומית.

הקמנו 'קו פתוח' לבעלי עסקים המאפשר פניה ישירה ומהירה בכל בעיה המתעוררת בשטח. בראיה של חמש שנים אחורנית המצב השתפר בצורה מדהימה".

עם כל הכבוד להנחיות החטיבה הרי הריבון בשטח הינו מפקד המחוז, בידו האחריות ובידו הסמכות לקבוע. כיצד ניתן להתמודד עם סוגיה זו ?

"גם הנושא הזה השתנה, פרטי הרישוי ודרישות האבטחה אושרו ע"י ספ"ק המשטרה והן מחייבות גם את מפקדי המחוזות. היום יודע כל בעל עסק בפריסה ארצית שהוא יכול לפנות אלינו בכל בעיה בתחום זה במידה ונדרש לתבחינים שונים / מחמירים ממה שנקבע ברמת החטיבה".

יש היום מושג שנקרא "רישוי אחיד", שהוא גם בלתי ניתן לשינוי למשך מספר שנים?

"אכן. כאשר הוחלט על הרפורמה ברישוי עסקים הוחלט גם לקבוע את הרישיון לתקופה מוגדרת הידועה מראש, הן למשטרה והן לבעל העסק. שוב, בסיס החלטה זו נבע מהרצון לסייע לבעלי העסקים בתכנון התקציב לטווח ארוך. יש לזכור שעלויות אבטחה אינן דבר מובן מאליו והן מקשות על בעלי העסקים ומחובתנו כרגולטור להתחשב ולהקל ככל הניתן".

החלטה זו מקבעת את תפיסת האבטחה ודרישות האבטחה לתקופה של שלוש שנים. האם זה מהלך שהמציאות המשתנה אצלנו חדשות לבקרים יכולה לעמוד בו למשך זמן ?

"להערכתי כן, למרות מבצע 'צוק איתן' וגל הסכינאות האחרון לא שינינו את תפיסת האבטחה הכללית וזאת מכיוון שהיא נותנת מענה גם לסוג הפיגועים שאנו חווים היום. מנהלי האבטחה שעברו את ההכשרות שקבענו, קיבלו את הכלים שמאפשרים להם לתת מענה לאירועים שמתרחשים היום ללא צורך בשינוי תפיסת האבטחה הכוללת. לראיה – כשבעים אחוזים מאירועי גל הפיגועים האחרון טופלו ע"י מערכי האבטחה או ע"י מאבטחים בחופשה, אזרחים חמושים ושוטרים לא בתפקיד".

גופים אזרחיים רבים מלינים על העלות הגבוהה של האבטחה הנכפית עליהם. האם עלות זו הינה שיקול העומד לנגד עיניכם כאשר אתם קובעים את תפיסת האבטחה לאותו גוף ?

"האחריות על האבטחה ועל הביטחון של אזרחי ישראל נמצא בסמכותה של המשטרה. יש מצבים שמשיקולים כאלו ואחרים מטילה המשטרה על העסקים לתת מענה בטחוני בחצרם. השיקול שעומד לנגד עינינו הינו בטחון הציבור ואנחנו מנחים בהתאם. בד בבד, אנחנו נשתדל ככל הניתן לסייע לגוף המונחה לעמוד בדרישות האבטחה בעלות סבירה ככל האפשר שאינה מסכנת את המשך קיומו. המינון נבדק כל הזמן כי יש לזה כמובן משמעויות. גוף כלכלי הרוצה הקלות יכול לפנות ואנו נשתדל להתחשב ולמצוא פתרונות".

תפיסת האבטחה המדלגת

"בהקשר זה אציין גם את נושא תפיסת 'האבטחה החמושה המדלגת' שקיימת היום במספר גופים. תפיסה זו הביאה לשיפור האפקטיביות ולחיסכון גדול מאוד במשאבים שהופנו בחלקם לפתרונות טכנולוגיים. הצלחת התכנית דוחקת בנו לאמץ תפיסה זו בגופים נוספים.

חשוב להדגיש כי פעילות זו של החטיבה הינה חלק מיעדי הארגון (המשטרה) שמטרתו להתייעל ולהוזיל עלויות למשק הישראלי. במסגרת החלטות רגולטיביות שהתקבלו בשנים האחרונות לצמצום הרגולציה הצלחנו להצביע על כ 6.5 מיליארד שקלים חסכון למשק הישראלי".

הקשר בין התאוששות אוכלוסיית צבי הים לאבטחה (בוקסה)

"דוגמא מעניינת לחיסכון כלכלי ניתן לראות בסיפור הבא: לפני שנים רבות, בשל התראה על אפשרות להטמין מטעני נפץ בחופי הים המוכרזים התקבלה החלטה לחייב את הרשויות המקומיות לבצע מדי יום חריש חופים. פעילות זו עלתה למשלם המיסים כ-80 מיליון שקלים בשנה. בהחלטה שקיבלנו לאחר הערכת מצב ובחינת הנושא בוטלה ההנחיה הישנה וחסכנו באחת עשרות מיליוני ש"ח. במאמר מוסגר אציין אנקדוטה מעניינת הקשורה להחלטה זו: כשנה לאחר קבלת ההחלטה הגיעה לחטיבה הזמנה מוזרה שלא הבנו את פשרה לקבלת תעודת הוקרה מ'הרשות לשימור חיות הים'. בדיעבד התברר שהחלטה לבטל את חריש החופים הביאה להתאוששות אוכלוסיית צבי הים שנפגעה קשה בשל פעולות החריש שבוצעו".

העברת אחריות אבטחתית לגורמים האזרחיים

"במהלך חמש השנים האחרונות הובלנו מהלך אסטרטגי חשוב שנועד להקטין עלויות ולצמצם חיכוך וזאת על-ידי העברת האחריות האבטחתית מהמשטרה וממג"ב לידי הגורמים האזרחיים. אתן שתי דוגמאות: הראשונה בתחום המועדונים; בשנים עברו עוד כשהייתי מפקד מג"ב מרכז בין השנים 2006-2009 פלוגות רבות של מג"ב ויס"מ הוקצו מדי סוף שבוע לאבטחת מועדונים בת"א, רחובות, ראשון לציון, נתניה ועוד. המועדונים סבלו מאלימות קשה, שריפות, יריות, רימונים, פצועים והרוגים.  בהליך של רגולציה שנעשתה בשנים האחרונות בתיאום עם בעלי המועדונים ובהתאם לאמנות שנחתמו איתם – אין היום במועדונים אלו ולו שוטר אחד. האבטחה כולה מתבססת על חברות אבטחה, מאבטחים ובודקים המונחים ע"י החטיבה. יציאת המשטרה צמצמה חיכוכים וחסכה משאבים הן לבעלי המועדונים והן למשלם המיסים.

דוגמה נוספת ניתן לראות במגרשי הספורט; בהתאם לחוק הספורט המשטרה הוצאה אל מחוץ למגרשים והאבטחה מתנהלת היום על ידי גופים אזרחיים המונחים על ידי המשטרה. המשטרה נמצאת במגרש רק באירועים מיוחדים/משחקים רגישים ובמינון מצומצם. כל הסדרנים והמאבטחים עוברים הכשרות מסודרות וייעודיות ומקבלים סמכויות לעבודתם".

 

 

אפרופו אבטחת אירועי ספורט; בטקס הפרידה המרשים שערכו לכבודך בסוף יוני הגיע לארץ מר מרק טימן, קצין האבטחה של אופ"א*. האם אנחנו יכולים ללמד אותם אבטחה במגרשי ספורט?

"אנחנו בקשר מצוין גם איתם וגם עם משטרות רבות ברחבי העולם. עד לאחרונה הצד הביטחוני לא היה קיים אצלם בתודעה ואנחנו בהחלט יכולים לתרום להם רבות בתחום זה. להזכירך, בשנים האחרונות היו בארץ אירועי ספורט בין לאומיים מאוד גדולים, כגון: טורניר הנשים הבינלאומי וטורניר הנוער בכדורגל ואח"כ אליפות אירופה לשחייה בווינגייט ועוד. ללא הכרה ביכולתנו להעניק אבטחה ראויה באירועים אלו, הם הרי לא היו מתקיימים בישראל".

אתה חש שבאירופה יש שינוי?

"לפני כחמישה חודשים התקיים בארץ סיור עבודה מקצועי של מפקדי משטרות מאירופה שבאו לראות איך אנחנו מאבטחים ריכוזי קהל בקולנוע, תחנות רכבת, תחנות אוטובוס וכו'. כמפקדי משטרה הם בהחלט מודעים ומבינים את האיום אבל להבנתי, נכון להיום, אין להם עדיין אוזן קשבת אצל הממונים האזרחיים שלהם (השרים, הפוליטיקאים, הרגולטורים) שתאפשר להם את החקיקה על מנת ליישם את המהלכים הנדרשים".

רידוד מספר ההכשרות

"נושא אחרון אותו אני רוצה להזכיר הינו רידוד מספר סוגי ההכשרות. כאשר הגעתי לחטיבה נוכחתי לראות שיש מגוון רחב מאוד של מיני הכשרות ומיני תעודות. מצד אחד כל הכשרה הייתה ייעודית למגזר או לתחום וזה היה כמובן טוב וחשוב אך מצד שני מצב זה יצר המון בעיות תפעוליות, הן לבתי הספר להכשרה והן לחברות האבטחה. בתי הספר התקשו לפתוח הכשרות בשל היעדר חניכים וחברות האבטחה לא הצליחו להכשיר את העובדים ואלו שהוכשרו היו 'מוגבלי' עבודה למגזר או לתחום ספציפי אחד. לאחר בחינה לעומק של הנושא קיבלנו החלטה לקבוע שלושה מסלולי הכשרה עיקריים. מהלך זה נותן יותר גמישות עבודה למאבטחים ויכולת תמרון לחברות ההכשרה".

*איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיותאנגלית Union of European Football Associations, בראשי תיבות (UEFA.

 

במשך שנים רבות הסתמך מערך האבטחה על גורמי מודיעין ועל צה"ל, מג"ב והמשטרה "כמעגלי האבטחה" הראשוניים כאשר מערכי האבטחה הינם המעגל האחרון. בשנה האחרונה התהפכו היוצרות. האם מצב זה לא דורש לשנות את "תפיסת האבטחה"?

"אכן, בשנה האחרונה, יש שוני באופי הפיגועים ומדובר ב'פיגועי אווירה' המבוצעים ע"י מפגעים שרובם אינם קשורים ישירות לארגון זה או אחר והם פועלים ממניעים אישיים ובאופן עצמאי. אנשים אלו מוסתים בפייסבוק ובמדיות החברתיות האחרות (ראו מאמרה של ד"ר ענת הוכברג מרום בעמוד …בגליון זה- הערת מערכת) לבצע פיגוע כזה או אחר. אי לכך, מעגל האבטחה אומנם הפך לדומיננטי יותר מבעבר אבל אסור לשכוח שמעגל זה לא מנותק משאר המעגלים. המשטרה ממשיכה לפעול במעגל האזורי והיא פועלת בתיאום מודיעיני עם השב"כ והצבא המופקדים על המעטפת".

האם להערכתך מסוגל מערך האבטחה האזרחי הקיים היום בגופי הרישוי (קניונים, מועדונים, בתי מלון וכדומה) לתת מענה לאיום זה, ביחוד לאור תוצאות הפיגוע במתחם שרונה ? (ראו תחקיר אירועי מתחם שרונה בעמוד … בגליון זה – הערת מערכת)

"אני מבקש להזכיר לקוראים מ ה היה המצב לפני עשור ומה המצב היום. פעם מי שרק רצה לעבוד בתחום שמו עליו אפודה (וסט) של חב' אבטחה ואמרו לו שהוא מאבטח. אנחנו לא נמצאים שם היום. כל מאבטח עובר מיון, בדיקות ביטחוניות ורפואיות ובדיקת מסוכנות. כל מאבטח נדרש להכשרה מינימלית של שישה ימים וכל שנה הוא מחויב לעבור לפחות שני רענונים. זאת אומרת שאנו נמצאים בתהליך של שיפור משמעותי מבעבר.

מערך אבטחה זה נתן את המענה הנדרש ברוב האירועים של השנה האחרונה. גם אם הפיגוע לא סוכל במאת האחוזים הוא שובש והנזק האפשרי קטן באופן משמעותי. יש גם לזכור שההכשרה אותה עוברים המאבטחים באה אחרי שירות צבאי, על כל המשתמע ממנו. מבלי להמעיט בערכו של המפגע למאבטחים של היום יש יותר הכשרה ויותר מיומנות. נכון שגורם ההפתעה הוא חזק ונמצא תמיד בידי התוקף אך עדיין למאבטח של היום יש יותר כלים כדי להתמודד בהצלחה עם איום זה".

במידה רבה אתה הייתה מאלו שהביא לשינוי של 180 מעלות במדיניות המשרד לבט"פ לנושא מתן ההיתרים לנשיאת נשק פרטי בידי האזרחים ואף היית שותף לקריאה לאזרחים אלו לשאת את נשקם בכל עת. אותו "אח"מ" – "אזרח חמוש מיומן" עתיד לעבור הכשרות ורענונים בדומה למאבטחים (קורס בסיסי של תשע שעות ורענון אחת לשנה). האם זו לא "פשיטת רגל" של המדינה בתחום ההגנה על האזרח? הרי אחד מכללי היסוד של כל מדינה מתוקנת הינו "הפקדת" הזכות להגנה בידי המדינה ולא להיפך.

"כפי שציינתי, אנחנו מתמודדים היום עם אויב המסתובב בינינו, כאחד מאיתנו והוא אינו מגיע מעבר לגבול לבוש מדים ומזוהה. עם כל הרצון הטוב, המשטרה ומג"ב ואף מערך האבטחה האזרחי אינם יכולים להיות בכל מקום ובכל רגע. איום זה מחייב אותנו כמדינה לתת מענה מתאים. לשמחתנו, יש בישראל מאות אלפי בוגרי צבא ועשרות אלפי לוחמים במיל' שהם בעלי ניסיון ומיומנות שבמידה ויהיו חמושים הם יכולים להוות תוסף אבטחתי משמעותי מאין כמוהו. ישנן עשרות רבות של דוגמאות רק מהשנה האחרונה בהם אזרח חמוש מיומן היה זה שסיכל את הפיגוע או לפחות מזער נזקים. לצערי, המצב הביטחוני לא הולך להשתנות בזמן הקרוב ואותם אזרחים חמושים יכולים לסייע רבות במתן המענה הראשוני.

חשוב להדגיש שלא כל אזרח יכול לקבל נשק להגנה עצמית. צריך שתהיה לו עילה מוצדקת והוא יהיה חייב לעמוד בתבחינים. אלו שיזכו לקבל רישיון יידרשו, כאמור, לעבור אימונים והכשרות מקצועיות ובכך נוודא שאותם מחזיקי נשק אכן מאומנים ובקיאים בנהלים ובהוראות וראויים להחזיק בכלי ירייה".

לפי פרסומים שהיו לאחרונה, 32 מתוך 40 אירועי הפח"ע שבוצעו בשנתיים האחרונות בוצעו על ידי שוהים בלתי חוקיים. כמי שהיה משך שנים אחראי על ה"מכשול" כיצד אתה מסביר שעד היום ישנם מאות הנכנסים מדי יום בצורה בלתי חוקית לישראל?

"כשאנחנו מדברים על שוהים בלתי חוקיים צריך לעשות הפרדה בין שתי קבוצות: אלו הנכנסים לישראל ברישיון ולאחר בידוק, אך לא עומדים בתנאי הרישיון ונשארים ללון בישראל לאחר שעות העבודה לבין אלו המסיגים גבול, אם לצורך חיפוש עבודה ואם לצרכים פליליים או פח"עיים.

מדינת ישראל הקימה מכשול מרשים ואפקטיבי הגובל את יהודה ושומרון ועוטף את ירושלים. לצערי  יש כמה קטעים במכשול שעדיין לא נסגרו באופן מוחלט וחלקם פרוצים בשל היעדר תחזוקה נאותה וחבל שכך. אני תקווה שפרצות אלו ייסגרו ובכך נפחית משמעותית את הסיכון המגיע מאזור זה.   (הערה לאורית – אם צריך לחתוך בשל חוסר מקום – אז אפשר לחתוך את זה).

אילו אתגרים והמלצות אתה מוריש למחליפתך, תנ"צ עינת גיל צוברי?  

"נושא אחד הוא המשך קידום פרויקט ה'אזרח החמוש המיומן', עליו דיברנו בהרחבה ובכיוון דומה  קידום הקמתן של כיתות הכוננות. גם הרחבתו של מודל 'האבטחה המדלגת' הינו אתגר לא פשוט אך אני מאמין שהוא המודל הנכון לגופים רבים. הסבת משאבים מאבטחה אנושית בסיסית לטכנולוגיה מתקדמת בשילוב מענה מהיר של כוחות מיומנים הוא המודל הנכון והאפקטיבי ביותר (בוקסה).

אתגר חשוב וארוך טווח הינו המשך הטמעת המודעות של תחום האבטחה והרישוי בכל שדרות הפיקוד המשטרתי. הכרה ביכולות עולם זה יכולה לתרום רבות למימוש יעדי הארגון בכללותו ויסייעו, הן למערך האבטחה והן למדינת ישראל.

במהלך כהונתי כראש החטיבה פעלנו רבות למתן גיבוי מבצעי, משפטי ופיקודי למנהלי האבטחה ולמאבטחים עצמם. נוהל אח"מ אג"מ שפותח ואושר על ידי הספ"ק נותן את המענה והגיבוי למאבטחים שפעלו נכון במסגרת מילוי תפקידם – היום כל מפקד תחנה יודע ומכיר נוהל זה שכל מטרתו לסייע למאבטח 'שהסתבך' במסגרת מילוי תפקידו וסמכותו וכתוצאה מכך מצא עצמו מואשם ע"י אזרח אשר כנגדו פעל. ישנה חשיבות עצומה להמשך מגמה זו המעניקה למאבטחים תחושת שייכות, שהם חשובים ועבודתם חשובה ושהם מקבלים את הגיבוי מהמשטרה ומהציבור למה שהם עושים.

כהמלצה למחליפתי אומר מה שתמיד היה נר לרגליי וכך גם חינכתי את פקודיי: כאשר יש שאלה או סוגיה שאינה ברורה כל שיש לעשות הוא להרים את הראש ולחפש את הדגל בראש ההר, הדגל שהוא טובת מדינת ישראל. (בוקסה) (לבקש מדיאגו להכין איור כזה לשימוש הגרפיקה)

ולסיום, אני מבקש לציין במיוחד את שיתוף הפעולה ההדוק עם המשרד לבטחון הפנים ובייחוד לשת"פ עם סמנכ"ל המשרד מר יואל לוי ועם ראש האגף לרישוי כלי ירייה מר הרצל קבלו ועובדיו.  שת"פ זה יצר תוצרים מצוינים בנושא ההנחיות האחידות לשטח ונתן בסיס טוב להתפתחות עתידית של נושאים שמסיבות כאלו ואחרות טרם הבשילו אך יבשילו בהמשך".

מהו המסר שאתה רוצה למסור לעולם האבטחה?

קב"טים, מנב"טים, ראשי המשמרות, מאבטחים, תצפיתנים, מוקדנים, וכל מי שנמצא בעולם האבטחה הנכם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שחטיבת האבטחה מכירה ומעריכה את עשייתכם הרבה והחשובה ואני רוצה לנצל הזדמנות זו להודות לכל אחד ואחת מכם על תרומתו לביטחון ישראל".

דברי ברכה ממערכת המגזין: אני מרשה לעצמי, בשם מערך האבטחה כולו, להודות לך על שנים רבות של תרומה לבטחון ישראל, בהן השקעת ונתת מעצמך לקידום הביטחון והאבטחה של כולנו ועל חמש שנות פיקוד על חטיבת האבטחה. אנו מאחלים לך הצלחה רבה בכל אשר תפנה ואנו סמוכים ובטוחים כי עוד תתרום רבות מניסיונך לבטחון ישראל.

 

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.